Başkent’te ‘MG Kitap Kahve’ açıldı

1
375

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete, Başkent Ankara’da ‘MG Kitap Kahve’ adında bir mekan açtı. Kitapla kahveyi buluşturan mekanın açılışına siyaset ve bürokrasiden birçok önemli isim katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış sonrası konuşma yapan ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, çok anlamlı ve güzel bir mekânın açılışı için burada bulundukları belirterek, böyle bir mekânın açılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Milli Gazete’de yer alan habere göre; Anadolu kültürünün önemli bir kültür öznesi olan “kıraathane” kültürünü hatırlatan Kutan, “Kültür okuyarak veya dinleyerek elde edilir. Anadolu’da buna katkı sunan kıraathaneler yok olmaya başladı. Ancak bu güzel mekân bu kültürü tekrar canlandıracak ve yazdığını, okuduğunu iyi bilen nesillerin yetişmesine vesile olacaktır” dedi.

“GENÇLER, BURADA DÜŞÜNME DUYGULARINI GÜÇLENDİRECEK”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşmasında “MG Kitap Kahve” ile gençler arasında azalma gösteren okuma alışkanlığının artacağını umduklarını dile getirerek, “Gençler burada kitaplar okuyarak, fikir sohbetleri yaparak aklın en güzel nimeti olan düşünme duygularını güçlendirecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“ALINTERİNİ DÖKEN TÜM ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Millî Gazete Ankara Temsilcisi gazeteci-yazar Mustafa Yılmaz ise yaptığı konuşmasında, açılışta kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerini sundu. “MG Kitap Kahve”nin ilk fikrinin ortaya çıkıp bugünkü hale gelmesinin kendileri için de önemli bir tecrübe olduğunu belirterek, “Burada emeği, alın teri bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here