TSK: Zeytin Dalı Harekâtı’nda 343 terörist etkisiz hale getirildi

0
373

 

TSK’dan Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin bir açıklama yapıldı. 7 gündür devam eden operasyonda toplamda 23 hedefin imha edildiği ifade edilirken, en az 343 teröristin de etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin Kuzeybatısında yer alan Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın 7. gününde yaptığı açıklamayla etkisiz hale getirilen terörist sayısının 343’e yükseldiğini aktardı. 13 uçakla 23 hedefin imha edildiği kaydedilen açıklamada uluslararası hukuka ve BMGK (Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi) kararlarına vurgu yapıldı.

13 UÇAKLA 23 HEDEF İMHA EDİLDİ
Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterildiği belirtilerek, “Hava Kuvvetleri tarafından gece süresince gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 23 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 13 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir” denildi.

EN AZ 343 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
“Zeytin Dalı Harekâtı” kapsamında şu ana kadar bölgeden elde edilen bilgilere göre; en az 343 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği tespit edildiği bildirildi.
“Zeytin Dalı Harekâtının” planlandığı şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here