Kulis: 18 bakan gidebilir

0
222

Siyaset kulislerinde müthiş bir iddia yankılanıyor! Yapılacak kabine revizyonu ile 18 bakan koltuğundan olabilir

 

Anketlerde AK Parti’nin cumhurbaşkanlığı seçimi için gerekli yüzde 50’yi görememesi yeni bir kabine revizyonunu gündeme getirdi. Hükümetin bir seçim kabinesi kuracağı ve 18 bakanın değiştirilebileceği belirtiliyor.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın kulis haberine göre AK Parti, en geç mart ayında bitmesi planlanan il kongrelerinin ardından büyük kongre kararı alacak. Büyük kongre için yıl sonuna kadar zaman olmasına karşın, partinin seçimlerden önce yeniden yapılanma için kongresini en geç nisanda yapacağı ve ardından yeni MYK ve MKYK’nın belirleneceği belirtiliyor. Yeni yönetimin hemen ardından da ‘seçim kabinesinin’ belirleneceği ifade ediliyordu. Parti yönetiminin, ‘büyük olasılık’ olarak paylaştığı bu planda değişiklik yapıldığı iddia ediliyor.

 

AK Parti kulislerinde son bir ayda yoğun şekilde kabine değişikliğinin ocak ayına çekildiği konuşuluyor. Erdoğan’ın kabine değişikliği için büyük kongreyi beklemeyeceği ve sürpriz şekilde ocak ayı içerisinde, kabine değişikliğine gideceği iddia ediliyor.

 

Kulislerdeki iddialara göre kabine revizyonunda değişecek bakan sayısının 18’i bulabileceği iddia ediliyor. Bu ihtimalin, sadece siyasi kulislerde değil, bakanlıkların üst düzey yönetici ve bürokratları arasında da dillendirilmeye başlandığı belirtiliyor.

 

AK Parti kulislerinde, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Antalya gibi büyük kentlere hâlâ bakan olan isimlerin gönderileceği de öne sürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here